ورودی آنالوگ در لوگو 8 ایرانی

ورودی آنالوگ در لوگو 8 ایرانی
11 شهریور 1397
اشتراک گذاری

ورودی آنالوگ در لوگو 8 ایرانی

در لوگو 8 ایرانی سری قبل مدل TD ، فقط مدل 220 ولت AC پشتیبانی میشد . اما در حال حاضر مدل 24vDC تولید و روانه بازار شده است . تعداد زیادی از این مدل ها توسط پی ال سی وان در پروژه های اتوماسیون مختلف استفاده شده است که به خوبی جواب داده است .

این مدل علاوه بر داشتن TD که باعث می شود شما پارامتر های مختلف رو بر روی صفحه نمایش داشته باید دارای دو خروجی دیجیتال بیشتری نیز خواهد بود . یک فرق بزرگ در لوگو 8 ایرانی آنالوگ نسبت به لوگو 8 زیمنس آلمان وجود دارد و آن هم این است که شما در لوگو 8 Siemens ، ورودی I1,I2 و I7,I8 رو میتوانید به صورت آنالوگ استفاده کنید . اما این ورودی ها در لوگو 8 ایرانی 4 تای اول است . یعنی I1,I2,I3,I4 . با این کار ترتیب استفاده از ورودی های آنالوگ راحت تر شده . دقت داشته باشید که این ورودی ها به صورت آنلوگ ولتاژی می باشند .

در حال حاضر امکان افزودن ماژول آنالوگ و دیجیتال برای لوگو 8 ایرانی وجود ندارد . اما به زودی این قابلیت افزوده خواهد شد . 

در هنگام استفاده از ورودی های آنالوگ باید از بخش Analog نرم افزار LOGO Soft Comfort استفاده کنید . دقت داشته باشید ولتاژ اعمال شده به یکی از 4 ورودی آنالوگ LOGO  زیمنس یا ایرانی به هیچ وجه از 10vDC بیشتر نشود .

عدد نمایش داده شده بین 0 تا هزار خواهد بود . یعنی برای مثال ولتاژ 7.5 ولت با عدد 750 به نمایش گذاشته می شود . برای تست اولیه ، شما حتی می توانید یک باتری قلمی 1.5 ولت را به ورودی لوگو 8 ایرانی وصل کنید . خواهید دید عدد 150 در حالت آنلاین نرم افزار LOGO به نمایش در خواهد آمد .

 از دستور های مختلف مقایسه و تریگر برای اعمال فرمان در هنگام تغییر مقدار ورودی آنالوگ در نرم افزار می توانید استفاده کنید . 

برای یادگیری کامل بخش آنالوگ می توانید از مجموعه ارزشمند لوگو 8 پی ال سی وان استفاده کنید . 

خواندن 134 دفعه آخرین ویرایش در 11 شهریور 1397

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آمار

عضویت در خبرنامه

آیا می خواهید از مجموعه های آموزشی جدید ما و پروژه های صنعتی مطلع شوید؟ بنابراین در خبرنامه ما مشترک شوید

نگران نباشید ما از اسپم متنفریم!