کنترل PLC فتک با wifi و Labview

ارتباط WIFI در PLC فتک با نرم افزار Labview
11 شهریور 1397
اشتراک گذاری
ارتباط WIFI در PLC فتک با نرم افزار Labview پی ال سی وان

کنترل PLC فتک با wifi و Labview

بیشتر ما با پی ال سی های شرکت FATEK تایوان در پروژه های اتوماسیون برخورد داشتیم . این PLC از ماژول فوق العاده ای به نام CBEH استفاده می کند که در واقع یک ماژول ارتنت است که شما می توانید با استفاده از پورت LAN به CPU وصل شوید . یعنی در هنگام وصل شدن یکی از راه ها استفاده از مودم WIFI است .

 

پس به نوعی می توان مثل لوگو 8 زیمنس دانلود ، آپلود و مانیتور برنامه رو به صورت WIFI انجام داد . این ماژول در ابتدا یک IP پیش فرض دارد . نرم افزاری برای پیکربندی این ماژول در دسترس است که می توان با نصب آن و جستجو ip سخت افزار را در اختیار شما قرار دهد . 

حال کافیست از این ip در هر نرم افزاری که مد نظر شماست استفاده کنید . در نرم افزار Labview ، شما به غیر از خود نرم افزار باید از OPC server نیز بهره ببرید تا بتوانید با استفاده از آدرس های مدباس تک تک آنها را به صورت متغییر تعریف کنید . 

در کامپیوتر هم ip شما باید در رنج ip ماژول CBEH فتک باشد . در پیکربندی این ماژول می توان IP پیشفرض را تغییر داد . پس جای نگرانی نیست . وقتی در حالت WIFI ما از لپ تاپ استفاده میکنیم عملا امکان جابجایی نیز وجود دارد و این حالت برای کارخانه هایی که مدیر فنی نیاز به جابجایی اتاق برای مانیتورینگ است می تواند جالب باشد . 

 

خواندن 113 دفعه آخرین ویرایش در 11 شهریور 1397

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آمار

عضویت در خبرنامه

آیا می خواهید از مجموعه های آموزشی جدید ما و پروژه های صنعتی مطلع شوید؟ بنابراین در خبرنامه ما مشترک شوید

نگران نباشید ما از اسپم متنفریم!