توضیحاتی کوتاه در مورد PLC دلتا ایرانی

توضیحاتی کوتاه در مورد PLC دلتا ایرانی
10 شهریور 1397
اشتراک گذاری

توضیحاتی کوتاه در مورد PLC دلتا ایرانی

در اینجا سه فیلم کوتاه در مورد PLC دلتا ایرانی برای شما دوستان و بزرگواران قرار می دهیم و در مورد پورت پروگرم ، پروتکل RS485 و تغییر وضعیت نرم افزاری صحبت می کنیم .

 

در سری جدید PLC 14SS2 DELTA ایرانی ، پورت 9 پین RS232 برداشته شده و جای آن از پورت های پروگرم گرد دلتا تایوا استفاده شده است . با این کار عملا در هنگام استفاده از PLC دلتا ایرانی به جای PLC دلتا تایوان ، نیاز به تغییر کابل نیست . 

در مورد RUN و STOP هم که از طریق نرم افزار WPLSOFT این کار امکان پذیر است . فقط در هنگام RUN و STOP سخت افزاری ، به جای استفاده از دیپ سوئیچ ، باید از یک ولوم استفاده کنید . این کار می تواند توسط یک پیچ گوشتی ساعتی انجام شود . 

یعنی به یک طرف بچرخانید CPU استارت خواهد شد و در طرف مقابل چرخاندن باعث میشه ، CPU استپ شود .

چون پروتکل RS485 به صورت کامل در این سری پیاده سازی شده است ، شما می توانید علاوه بر HMI ، پروتکل مدباس رو برای دیوایس های خارجی به صورت MODRD و MODWR استفاده کنید . 

این دو دستور های خواندن و نوشتن هستند . 

کد دستوری  MODWR K2 H1000 D4  رو در نظر بگیرید . قسمت اول نشان دهنده این است که شما میخواهید عمل رایت یا نوشتن رو انجام دهید . 

قسمت دوم میگه دیوایسی که قراره شما به آن وصل شوید ، دارای استیشن 2 است . معمولا پی ال سی ما آدرس یک را داره . البته میتونه هر عدد دیگری هم باشه . 

قسمت بعدی آدرس حافظه ای است که قراره در آن رایت شود . این بستگی به نوع کنترلر مدباسی داره که ما میخواهیم به آن وصل شوید . بدیهی است اگر در سخت افزار مدباس مورد نظر آدرس H1000 تعریف نشده باشد ، امکان رایت هم مقدور نمی باشد . 

قسمت آخر داره میگه من حافظه D4 رو در دیوایس مورد نظر رایت میکنم . اگر عدد ما ثابت باشد مقدار دستور رایت تغییری نمیکند . 

ولی معمولا ما از یک حافظه استفاده می کنیم و ممکن است بسته به شرایط مختلف برنامه ، مقدار این حافظه در شرایط مختلف تغییر کند . به این صورت با عوض شدن مقدار حافظه D4 ، ما همچنان رایت با عدد جدید رو خواهیم داشت . 

 

خواندن 127 دفعه آخرین ویرایش در 11 شهریور 1397

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آمار

عضویت در خبرنامه

آیا می خواهید از مجموعه های آموزشی جدید ما و پروژه های صنعتی مطلع شوید؟ بنابراین در خبرنامه ما مشترک شوید

نگران نباشید ما از اسپم متنفریم!