اتصال سنسور نوری 24 ولت به لوگو 8 ایرانی 220 ولت

اتصال سنسور نوری 24 ولت به لوگو 8 ایرانی 220 ولت
09 شهریور 1397
اشتراک گذاری

اتصال سنسور نوری 24 ولت به لوگو 8 ایرانی 220 ولت

روتین ترین سنسور نوری موجود در بازار سنسور 24 ولت DC با خروجی PNP است . زمانیکه سنسور جسم را تشخیص می دهد سیم فرمان به شما 24DC خواهد داد . حال پرسشی که اینجا پیش میاد این است که چطور آنرا به یک لوگو 8 ایرانی با تغذیه 220 ولت وصل کنیم .

در ابتدا باید این مورد رو در نظر داشته باید که این کار اصولی نیست و برای سنسور 24 ولت باید از PLC های با ورودی 24 استفاده کنید . حال فرض رو بر این بگیرید در شرایطی امکان تغییر PLC وجود ندارد و باید حتما از همان سخت افزار استفاده کرد . اگر شما سنسور را مستقیم به ورودی لوگو 8 ایرانی و یا هر کنترلر با ولتاژ 220AC وصل کنید ، ورودی شما تحریک نخواهد شد . اما اگر یک رله 24 ولت داشته باشید ، می توانید فرمان سنسور را به A1 بوبین وصل کنید . A2 بوبین رله هم که به صورت دائم به صفر منبع تغذیه DC شما وصل است . حال کافیست به طرف مشترک رله فونیکس کنتاکت در فیلم و یا رله با هر برند مورد نظر شما ، یک فاز داده شود . در هنگام تحریک رله ، سمت دوم رله شما فاز خواهد شد . کافیست در اینجا این فاز رو به ورودی PLC با تغذیه 220 خود وصل کنید تا ورودی آن تحریک شود . 

در این برنامه طوری برنامه نوشته شده است که حتما باید 3 ثانیه جسم در جلوی سنسور قرار داشته باشد . اگر سنسور در فواصل کمتر قرار گیرد و صفر و یک شود هیچ اتفاقی نمی افتد . 

برای این ویژگی باید از تایمر ON Delay در نرم افزار LOGO Soft Comfort استفاده کرد .  این تایمر در صورتیکه کمتر از زمان مشخص شده به آن اعمال شود به شما خروجی نخواهد داد و با قطع ورودی مقدار زمان آن هم ریست خواهد شد . 

یعنی اگر دوباره پایه انیبل آن فعال شود دوباره از ابتدا شروع میکنه به شمارش آن سه ثانیه . با هر پشت سر گذاشتن زمان کامل ، یک بار خروجی یک و بار دوم خروجی دو فعال می شود . 

این خروجی ها چپگرد و راستگر و یا فوروارد و ریورس را فعال خواهند کرد . 

 

 

خواندن 114 دفعه آخرین ویرایش در 11 شهریور 1397

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آمار

عضویت در خبرنامه

آیا می خواهید از مجموعه های آموزشی جدید ما و پروژه های صنعتی مطلع شوید؟ بنابراین در خبرنامه ما مشترک شوید

نگران نباشید ما از اسپم متنفریم!