پروژه گیربکس کلارک

پروژه گیربکس کلارک با LOGO 8 زیمنس
09 شهریور 1394
اشتراک گذاری
پروژه گیربکس کلارک با LOGO 8 زیمنس پی ال سی وان

پروژه گیربکس کلارک

گیربکس کلارک دارای کاربرد های مختلف از جمله جرثقیل ها می باشد . نمونه این پروژه در اسکله شهید رجایی بندر عباس توسط پی ال سی وان انجام شده . کنترلر استفاده شده لوگو 8 زیمنس است .

البته این برنامه با Zelio هم نوشته شده و با هر سخت افزار از برند های دیگر که بتوانند ورودی سرعت بالا رو پشتیبانی کنند قابل پیاده سازی است . 

اصول کار به این صورت است که نباید در زمان های خاصی دنده شما جا رود و یا اینکه با سرعت های مختلف دنده به صورت اتوماتیک عوض شود . دقیقا مثل یه ماشین دنده اتوماتیک که هر چه شما بیشتر گاز می دهید و سرعت تان بالاتر می رود به صورت خودکار دنده عوض می شود . 

حفاظت جا رفتن دنده در از یک سرعت به بالا بسیار مهم است . فرض بر این بگیرید شما بیش از 1000 RPM سرعت دارید و بخواهید از دنده خلاص به دنده عقب بروید . تصور کنید چه اتفاقی خواهد افتاد . برای نمونه گیری از سرعت شما باید به صورت مداوم از سرعت فیدبک و نمونه بگیرید .

برای این کار می توانید یک بازه زمانی کوتاه را مشخص کنید و تعداد ورودی سرعت بالا که مربوط به سنسور گیربکس است رو بشمارید و کافیست اونو در دقیقه ضرب کنید . آنگاه RPM یا دور در دقیقه شما به دست می آید . 

دقت داشته باشید که باید حتما از ورودی های High Speed لوگو 8 زیمنس خود استفاده کنید . در غیر این صورت با بالا رفتن سرعت و تعداد شمارش بیشتر سنسور در زمان های کوتاه به احتمال زیاد شما تعدادی از فعال شدن های سنسور را از دست می دهید و به اصطلاح PLC شما عقب می مونه . 

خود سنسور هم باید دارای فرکانس سوئیچینگ بالایی باشد . یعنی تعداد قطع و وصل در ثانیه بالایی رو پشتیبانی کند . 

حال که شما فیدبک سرعت را دارید می توانید مشخص کنید در هر لحظه چه دستوراتی نمی تواند و یا باید انجام شود . باز هم تاکید می کنیم ، مهمترین بخش در هنگام تعویض دنده هاست که باید به صورت کامل در حالت سیمولیشن قبل از اجرا روی دستگاه تست کرد . 

پرسشی که اینجا پیش میاد این است که ما چطور می توانید با تعداد بالا ورودی سنسور رو در حالت Simulation در لوگو 8 زیمنس ، شبیه سازی کنیم . 

پاسخ ساده است . کافیست سنسور رو با یک  Asynchronous Pulse Generator Timer ، پالس ها با زمان های دلخواه ایجاد کنید . کافیست میزان ON و OFF رو در حالت سیمولیشن نرم افزار LOGO Soft Comfort تغییر دهید تا نتیجه فیدبک تعداد تحریک سنسور متفاوت باشد . 

در نهایت وقتی جواب گرفتید می توانید تایمر مورد نظر رو پاک کنید . 

برای آگاهی بیشتر در مورد سفارش پروژه گیربکس کلارک با پی ال سی وان در تماس باشید .

 

خواندن 524 دفعه آخرین ویرایش در 11 شهریور 1397

381 نظرها

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آمار

عضویت در خبرنامه

آیا می خواهید از مجموعه های آموزشی جدید ما و پروژه های صنعتی مطلع شوید؟ بنابراین در خبرنامه ما مشترک شوید

نگران نباشید ما از اسپم متنفریم!