پنجره POP UP در نرم افزار مانیتورینگ ix developer

پنجره پاپ آپ در نرم افزار اسکادا ix developer
07 شهریور 1397
اشتراک گذاری
پنجره پاپ آپ در نرم افزار اسکادا ix developer پی ال سی وان

پنجره POP UP در نرم افزار مانیتورینگ ix developer

پنجره pop up یا pop up window یکی از رایج ترین امکانات نرم افزاری است که در همه نرم افزار های مانیتورینگ و حتی HMI ها وجود دارد . از این نرم افزار می توان برای کاربرد های مختلف در پروژه استفاده کرد .

 

برای نمونه شما میخواهید قبل از فعال شدن یک باتن ، برای شما پیغامی به صورت آلارم بر روی صفحه ظاهر شود . فرض بر این بگیریم که یک آلارم برای سیستم ما اتفاق می افتد و ما میخواهیم ادامه پروسه را منوط به دیدن این آلارم کنیم .  می توانید یک صفحه باز کنیم . ولی این صفحه می تواند در ابعاد کوچکتر باشد و چون روی صفحه اسکرین قبلی ظاهر می شود ، شما باید آنرا ضربدر بزنید . حتی می توانیم از این حالت برای مثلا ریست کردن تعداد محصول شمارش شده خط تولید استفاده کنیم . اگر ما ریست کانتر را به یک باتن بدهیم و بدون دادن پیغام این کار انجام شود ، ممکناست بارها ناخواسته این اتفاق بیافته و ما به اشتباه تعداد محصول شمارش شده را ریست کنیم . پس بهتر است برای آن یه پیغام و یا پنجره پاپ آپ در نظر بگیرم تا اگر باتن تحریک شد ، پیغامی در پنجره کوچک ظاهر شود که آیا واقعا می خواهید تعداد محصول شمارش شده را ریست کنید ؟ 

در این حالت اگر اپراتور ضربدر رو بزنه اتفاقی نمی افته . ولی اگر باتن موجود روی پنجره POP UP رو بزنه کانتر ریست میشه . پس می بینیم که این قابلیت میتونه بسیار مفید و کاربردی باشه .

خواندن 136 دفعه آخرین ویرایش در 11 شهریور 1397

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آمار

عضویت در خبرنامه

آیا می خواهید از مجموعه های آموزشی جدید ما و پروژه های صنعتی مطلع شوید؟ بنابراین در خبرنامه ما مشترک شوید

نگران نباشید ما از اسپم متنفریم!