ارتباط کنترلر دما دلتا DTC1000 و نرم افزار مانیتورینگ ix Developer

ارتباط مدباس DTC1000 و نرم افزار اسکادا ix Developer شرکت Beijer
07 شهریور 1397
اشتراک گذاری
ارتباط مدباس DTC1000 و نرم افزار اسکادا ix Developer شرکت Beijer پی ال سی وان

ارتباط کنترلر دما دلتا DTC1000 و نرم افزار مانیتورینگ ix Developer

کنترلر دما دلتا از کاربردی ترین سخت افزار و تجهیزات برند Delta در بازار ایران و جهان می باشد . شما براحتی می توانید انواع مختلف ورودی را به این کنترلر داده و آنرا به صورت مدباس کنترل و مانیتور کنید . به دلیل پشتیبانی از استاندارد مدباس ، می توان آنرا به هر نرم افزار اسکادا وصل کرد .

 

خب چطور باید این کار را انجام داد . شما باید به نوعی کامپیوتر خود را به DTC وصل کنید . برای این کار نیاز به مبدل 485 دارید . بهتر است که از نوع USB به RS485 استفاده کنید . تا در هنگامی که لپ تاپ دارید به مشکل نخورید . 

همه مبدل های مدباس یک درایور نیز دارند . وقتی آنرا نصب کنید ، یک COM به کامپیوتر شما اضافه می شود . حال کافیست در نرم افزار مانیتورینگ شماره کام مورد نظر را انتخاب کنید . 

چون پروتکا ما مدباس است باید تنظیمات شبکه نرم افزار و DTC1000 شما یکی باشد . برای نمونه هر دو باید Ascii یا RTU باشند . یا مثلا هر None یا نرخ تبادل هر دو طرف باید 9600 باشد . 

با این تنظیمات ارتباط بین کنترلر و نرم افزار اسکادا که در اینجا ix developer  یا ix Runtime است ، برقرار خواهد شد . کافیست آدرس مدباس حافظه ای که میخواهیم بخوانیم و یا بنویسیم را درست وارد کنیم . 

این کار در قسمت تعریف Tag انجام می شود .  در بعضی از موارد نیاز است آدرس هگز حافظه مورد نظر را به دسیمال و یا Desimal+1 تغییر دهیم تا امکان خواندن و نوشتن فراهم شود . 

 

خواندن 109 دفعه آخرین ویرایش در 11 شهریور 1397

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آمار

عضویت در خبرنامه

آیا می خواهید از مجموعه های آموزشی جدید ما و پروژه های صنعتی مطلع شوید؟ بنابراین در خبرنامه ما مشترک شوید

نگران نباشید ما از اسپم متنفریم!