ارتباط RS485 بین PLC دلتا ایرانی و Panel مدباس

ارتباط RS485 نمایشگر مدباس و 14SS2 ایرانی
06 شهریور 1397
اشتراک گذاری
ارتباط RS485 نمایشگر مدباس و 14SS2 ایرانی پی ال سی وان

ارتباط RS485 بین PLC دلتا ایرانی و Panel مدباس

در مورد پنل های مدباس پی ال سی وان حتما قبلا زیاد توضیح داده ام . قصد داریم توضیح مختصری در مورد عملکرد آن خدمت شما ارائه دهیم . این پنل ها با پروتکل rs485 کار می کنند .

 

یک حافظه برای رایت مقدار در این کنترلر در نظر گرفته شده است . آدرس آن 1000H یا هزار هگز است . کافیست شما مقدار عددی مورد نظر را در این حافظه بنویسید . البته قبل از آن باید تنظیمات شبکه مدباس بین پنل و PLC تان باید یکی باشد . 

اگر هم یکی نیست مشکل خاصی نخواهد بود ، کافیست یکی از این دو را مشابه دیگری قرار دهید . برای نمونه PLC شما هر تنظیمی داره ، از روی دکمه های پشت پنل همان تنظیمات را برای پنل تنظیم کنید . 

دوستانی که با PLC دلتا کار کردند ، اطلاع خواهند داشت که می توانند از wizard قسمت com2 نرم افزار تنظیمات دلخواه را برای پورت مدباس plc تنظیم کنند . 

در سری قبلی PLC های دلتا ایرانی ، مدباس تعریف نشده بود و شما فقط می توانستید با پورت RS485 و یا همان COM2 فقط برای HMI استفاده کنید . 

در صورتیکه در حال حاضر امکان Read و Write و یا خواندن و نوشتن با یک دیوایس خارجی وجود دارد . اصلا هم مهم نیست که این سخت افزار دلتا ، LS ، کینکو و . . . باشد . کافیست استاندارد مدباس رو پشتیبانی کنه . 

خواندن 118 دفعه آخرین ویرایش در 11 شهریور 1397

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آمار

عضویت در خبرنامه

آیا می خواهید از مجموعه های آموزشی جدید ما و پروژه های صنعتی مطلع شوید؟ بنابراین در خبرنامه ما مشترک شوید

نگران نباشید ما از اسپم متنفریم!