نوشته شده توسط مدیریت سایت
STEP 7 دسته: S7 300
نمایش از 07 مهر 1391 بازدید: 4599
پرینت

برنامه های قبلی نوشته شده چراغ راهنمایی که در سایت پی ال سی وان موجود است همگی یک چرخه از قبل طراحی شده را اجرا می کنند .

برای جذابیت بیشتر این برنامه تغییراتی در صورت مسئله ایجاد کردیم و برنامه جدید را به زبان Ladder و با نرم افزار SIMATIC Manager STEP 7 نوشتیم .

در این برنامه از تایمرها و کانتر به جای یک بار چهار بار استفاده می شود و هر بار خروجی آنها متفاوت است بدون اینکه تداخلی در کار آنها ایجاد شود .

 قسمت معمولی برنامه به این شکل است که در هر طرف فقط سه چراغ سبز ، زرد و قرمز وجود دارد .

در هر لحظه یک چراغ از هر مسیر روشن است .

 

پروژه آماده PLC دانشجویی - برنامه چراغ راهنمایی هوشمند

ابتدا چراغ سبز مسیر 1 روشن می شود. در این مدت سه طرف دیگر چراغ قرمز روشن است . بعد از مدت زمان مشخصی چراغ سبز خاموش و چراغ زرد روشن می شود و سپس چراغ زرد خاموش و قرمز روشن می شود .

همزمان با روشن شدن چراغ قرمز مسیر 1 ، چراغ قرمز مسیر 2 خاموش و چراغ سبز آن روشن می شود .

این ترتیب تا چراغ زرد مسیر 4 ادامه دارد و با فعال شدن چراغ قرمز مسیر 4 ، چراغ سبز مسیر 1 روشن شده و این سیکل دوباره تکرار خواهد شد .

خب تا اینجا که این برنامه چیز خاصی ندارد و یک برنامه چراغ راهنمایی معمولی است .

نکته ای که این برنامه را جالب می کند این است که ما برای هر مسیر 1 سنسور در نظر گرفتیم که این سنسور ها در زمان سبز بودن چراغ فعال خواهند بود .

یعنی زمانی که ماشین ها در هر مسیر اجازه عبود دارند این سنسور تعداد آنها را می شمارد اگر تعداد ماشینهای عبوری از تعداد مشخص شده ای مثلا 50 بیشتر شد زمان چراغ سبز بیشتر خواهد شد .

مثلا زمان سبز بودن چراغ  30 ثانیه اضافه خواهد شد .

بعد از این مدت چراغ زرد روشن می شود و دوباره چراغ راهنمایی به کار عادی خود ادامه می دهد .

حال اگر سنسور مسیر 2 نیز تعداد زیاد ماشین را تشخیص دهد زمان سبز بودن چراغ مسیر 2 نیز اضافه خواهد شد . در غیر این صورت چراغ راهنمایی به کار عادی خود ادامه خواهد داد .

این توضیح کامل این برنامه بود .

کلیه ورودی و خروجی استفاده شده در این برنامه نامگذاری شده و در جدول سمبل ها آورده شده اند .

این کار صرفا جهت قابل فهم بودن برنامه است .

علاوه بر این از اجرای برنامه در حالت Simulation فیلمی تهیه شده است تا به طور کامل از نحوه کارکرد برنامه مطلع شوید .

هزینه سفارش این برنامه 15 هزار تومان می باشد .

در صورت صلاحدید می توانید از طریق تماس با شماره موبایل 09112754501 این برنامه را به همراه توضیحات کامل  سفارش دهید .

شماره حساب مدیر سایت پی ال سی وان

موفق باشید .

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

آمار سایت

شما اینجا هستید:   خانه پروژه های آماده PLCS7 300

پروژه های آماده PLC

آموزش PLC با پروژه تصویری

دوستانی که قبل از این از سایت پی ال سی وان پروژه دریافت کرده اند به خوبی می دانند که پروژه های تعریف شده سایت پی ال سی وان علاوه بر سورس برنامه امکانات دیگری رو نیز در اختیار عزیزان قرار خواهد داد که شامل موارد زیر می باشند...

انجام پروژه دانشجویی PLC

با عرض سلام خدمت شما بازديد کننده گرامي احتمالا شمايي که در حال خواندن اين مطلب هستيد در حال کار بر روي يک پروژه PLC هستيد. متاسفانه اطلاعات کاربردي و عملي در زمينه PLC به راحتي قابل دسترس نيست. اکثر منابع کامل هم که به زبان...

فروش برنامه و پروژه های شما از طریق سایت پی ال سی وان

در صورتیکه در زمینه پی ال سی و اتوماسیون صنعتی فعالیت دارید می توانید پروژه و برنامه های خود را بدون از طریق سایت پی ال سی وان به فروش برسانید . لطفا در هنگام ارسال پروژه به موارد زیر دقت  فرمایید . هیچ هزینه ای بایت تبلیغ...

پروژه های جدید PLC با قیمت دانشجویی

بنده به دلیل انجام پروژه های مختلف صنعتی ، با دستگاه های زیادی از صنایع مختلف سروکار دارم . برنامه تعدادی از این پروسه های کنترلی ساده سازی شده است . این کار جهت ارائه در قالب پروژه های PLC دانشجویی می باشد . موضوع این پروژه...